جراحی ترمیمی

|
جراحی ترمیمی

جراحی زیبایی و ترمیمی به اعمالی گفته می شود که توسط آن می توان در چهره افراد تغییراتی را ایجادیا آسیب هایی را در جهت زیباسازی صورت برطرف کرد.روزانه افراد بسیاری برای انجام جراحی های زیبایی و ترمیمی صورت به مراکز زیبایی و درمانی مراجعه می کنند، هدف از مراجعه افراد به این مراکز داشتن از ظاهری زیبا و جذاب می باشد. مجموعه هورسام با بهره مندی از پزشکان و متخصصان جراحی ترمیمی، زیبایی را برای چهره شما به ارمغان می آورند.

همه افرادی که یک بار جراحی بینی و یا دیگر جراحی های زیبایی را انجام داده اند، کاندید مناسبی برای جراحی ترمیمی نمی باشند.میزان سلامتی و انتظارات شما نقش مهمی در مناسب بودن شما برای جراحیترمیمی دارد. اگر پزشک تشخیص دهد که جراحی ترمیمی برای شما مناسب است در همان جلسه ی مشاوره به شما خواهد گفت. به عنوان مثال ظاهر واقعی بینی شما و نحوه ی طرز فکر خودتان راجع به بینی تان ممکن است هم جهت نباشد. شما احساس می کنید که بینی تان نیاز به جراحی مجدد دارد، در حالی که ظاهر بینی کامل خوب به نظر می رسد. بنابراین در صورتی که تمایل به جراحی ترمیمی دارید بهتر است که در ابتدا با پزشکان هورسام مشورت کنید و سپس تصمیم نهایی خود را بگیرید.

جراحی ترمیمی

امروزه بسیاری از ما اسم نوعی از جراحی با عنوان جراحی‌های ترمیمی به گوشمان خورده است. قطعا شما نیز فکر می‌کنید که متناسب با اسمی که دارد، هدف از آن، ترمیم جراحی نا‌فرجامی است که از قبل داشته‌اید؛ اما باید بدانید که سخت در اشتباهید و کاربرد آن فقط رفع نواقص حاصل از جراحی پلاستیکی که از قبل انجام شده و بدست آوردن زیبایی فرد نیست؛ چراکه افرادی که از برخی نا‌هنجاری‌های مادر‌زادی یا اختلالات مختلفی که در شرایط خاصی مثل سوختگی برایشان ایجاد شده و به زیبایی آن‌ها آسیب جدی رسانده نیز حتما باید این جراحی را انجام دهند.

افرادی که قصد انجام این نوع جراحی را دارند، احتمالا سوال‌هایی از قبیل منظور از جراحی‌ ترمیمی چیست؟ آیا جراحی‌های ترمیمی و جراحی‌های پلاستیک یکی هستند؟ چه کسانی نیاز به انجام این جراحی دارند؟ و … را از خود می‌پرسند. باید گفت که اکثر متخصصان زیبایی معتقدند که جراحی‌هایی که به منظور ترمیم انجام می‌شوند، نوعی مکمل برای جراحی‌های پلاستیک هستند و در واقع برای کسانی که به این جراحی نیاز دارند، می‌توان گفت که جراحی پلاستیک به کمک ترمیم می‌تواند به یک نتیجه قابل قبول و رضایت‌بخش برای بیمار برسد.

امروزه این جراحی در بین بسیاری از افراد رایج و کاملا تایید شده است. با ما در این مطلب از کلینیک زیبایی هورسام همراه باشید تا هرآنچه که به موضوع جراحی از نوع ترمیمی مربوط می‌شود را با شما در میان بگذاریم.

تعریف کلی جراحی‌ ترمیمی

در این مقاله قصد ما اصلا ذکر تعاریف علمی و پیچیده عمل‌های ترمیمی و بازگو کردن یک سری از نکات که به دردتان نمی‌خورد نیست؛ اما لازم می‌دانیم که نسبت به عمل‌های ترمیمی دید کلی داشته باشید و تعریف اصلی آن را بدست آورید.

در جریانات جراحی ترمیمی، جراح مربوطه با بخشی از صورت یا بدن که از نظر ظاهری در حد طبیعی است سر‌و‌کار دارد؛ چراکه هدف جراحی های ترمیمی، طبیعی‌تر کردن آن بخش خاص است. به طور کلی عواملی مثل بیماری، نقص عضو، بد شکلی قسمتی خاص از بدن و یا هر‌گونه آسیب‌دیدگی، بیمار را وادار به انجام این جراحی می‌کند. پس تا اینجا فهمیدیم که هدف اصلی جراحی های ترمیمی زیبایی نیست بلکه بازگرداندن ظاهر و یا عملکرد طبیعی عضو خاصی از بدن است.

اما گاهی اوقات در کنار بهبود عملکرد، بنابر سلیقه شخصی بیمار و همچنین تشخیص پزشک، جراح سعی بر درهم آمیختن تکنیک‌های مختلف ترمیمی و زیبایی دارد و به روشی تداخلی هر دو هدف را اجرا می‌کند. در ذکر نمونه بارز این مسئله، می‌توانیم به عمل ترمیمی بینی (رینو‌سپتوپلاستی) اشاره کنیم. در این جراحی، علاوه بر اینکه شکل ظاهری بینی را دستخوش تغییراتی مثبت می‌کنند، همزمان عملکرد تیغه میانی بینی را جهت تنفسی بهتر بهبود می‌بخشند.

جراحی ترمیمی
جراحی ترمیمی

کاربرد جراحی ترمیمی

 همان طور که در بالا هم اشاره کردیم، هرکدام از جراحی های ترمیمی مختلف، اهداف مختلفی دارند و به منظور‌های گوناگونی از آن‌ها استفاده می‌شود. درصد زیادی از افراد جامعه بر این باورند که بیشتر افرادی که به این نوع جراحی روی آورده‌اند، قطعا بدون هیچ مشکل خاصی و صرفا جهت ارتقا دادن به زیبایی ظاهری خود، آن را انجام داده‌اند؛ اما حقیقت چیز دیگری است.

چه بسا افرادی هستند که به شدت به انجام این نوع جراحی نیاز دارند و حتی گاهی می‌توان گفت که ادامه زندگی آن‌ها به رفتن به زیر تیغ این نوع جراحی بستگی دارد. برخی از مواردی که نیازمند عمل ترمیمی هستند، شامل:

۱.افرادی که دچار اختلالاتی پس از سوانح مختلف مثل رانندگی، سوختگی و … در ظاهرشان شده‌اند.

۲.افرادی که از نا‌هنجاری‌های مختلف مادر زادی رنج می‌برند.

۳.افرادی که جراحی‌های تکاملی مهمی مثل برداشتن تومور و … انجام داده‌اند و نیاز دارند نا‌هنجاری‌های وارده را برطرف کنند.  

در این مقاله لازم دانستیم یاد‌آوری کنیم که یکی از بهترین و مدرن ترین روش های بهبودی ظاهری افراد در اثر دلایل مختلف، انجام جراحی های ترمیمی است. متخصصان در این زمینه با عملکرد‌های به خصوصی که دارند در تلاش‌اند به حفظ، ترمیم و یا افزایش زیبایی ظاهری فرد بپردازند.

مرسوم‌ترین أنواع جراحی ترمیمی

امروزه با پیشرفت علم پزشکی در زمینه جراحی‌های مختلف پلاستیک و زیبایی، أنواع گوناگونی از جراحی‌های ترمیمی قابل انجام هستند که در ادامه به مواردی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

۱.جراحی پلاستیک ترمیمی بینی

۲.جراحی‌های ترمیمی شکل‌دهی به گوش خارجی (اتوپلاستی)

۳.جراحی‌های پلاستیک ترمیمی قسمت‌های مختلف صورت مانند گونه، پیشانی، ابرو و …

۴.جراحی‌های ترمیمی چانه و لیپو‌ساکشن

۵.جراحی‌های ترمیمی شکل‌دهی به شکم

۶.جراحی‌های ترمیمی پلک

۷.جراحی پلاستیک پستان

۸.جراحی مربوط به تقویت باسن

۹.جراحی‌های ترمیمی لابیا‌پلاستی

لازم به ذکر است که در حال حاضر فقط د‌و نوع از أنواع مختلف جراحی‌های ترمیمی و زیبایی بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است و آن هم جراحی ترمیمی بینی و سینه (پروتز سینه) است. دقت کنید که برخی از این جراحی‌های ترمیمی کاملا سبک و به صورت سر‌پایی انجام می‌شوند.

جراحی ترمیمی

سخن آخر

قطعا شما نیز تاکنون در مورد مراکز مختلف جراحی ترمیمی تحقیق کرده‌اید؛ زیرا این جراحی بسیار مهم و حیاتی است و قطعا اینکه به دست چه کسی انجام می‌شود اهمیت زیادی دارد. امروزه یکی از این مراکز محبوب و‌ تایید شده کلینیک زیبایی هورسام است. در کلینیک هورسام، تمامی خدمات مربوط به أنواع مختلف جراحی‌های زیبایی و ترمیمی توسط تیم پزشکی بسیار حرفه‌ای و برترین و مدرن‌ترین ابزار و تجهیزات روز دنیا انجام می‌گیرد.

لازم به ذکر است که با مراجعه به کلینیک زیبایی هورسام و بهره‌مندی از مهارت و تخصص کادر حرفه‌ای پزشکی این مجموعه در زمینه جراحی‌های ترمیمی و زیبایی، اطمینان داشته باشید که در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ گونه مشکل و یا عوارض جانبی خاصی، به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید؛ چراکه این مرکز توانسته است رضایت اکثر مراجعین را به خود جلب کند و در لیست بهترین مراکز جراحی زیبایی و ترمیمی در تهران قرار گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات کلینیک هورسام کافی است به وب سایت هورسام مراجعه کنید و یا از طریق شماره تلفن‌های …  با مشاوران مجرب در این زمینه تماس حاصل فرمایید. از حسن توجه شما متشکریم.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *