بلفاروپلاستی

|
بلفاروپلاستی
هزینه تزریق بلفاروپلاستی
جراحی بلفاروپلاستی
بلفاروپلاستی پلک پایین

با افزایش سن، تغییراتی در شادابی و طراوتپوست رخداده و جوانیچهرهازبین میرود. به تدریجبر روی پوست چین و چروک ظاهر می شود و تغییراتی را در ناحیه پلک ها مشاهده می کنید.

زمانی که بیماران از پف زیر چشمو افتادگی پلک ها رنج می برند، نیاز به جراحی زیبایی پلک ها دارند. بلفاروپلاستییکی از اعمال جراحی زیبایی است که برای برداشتن افتادگی پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آنها طراحی شده است.

کاربرد عمل بلفاروپلاستی

انواع تکنیک های جراحی پلک یا بلفاروپلاستی

کاندیدای جراحی پلک چه کسانی هستند؟

اگر شما نیز از پوست افتاده در بالا یا پایین پلک هایخود خسته شدهاید و به دنبال روشیحرفه ای و تقریباً بدون درد برای کشیدن پوست خود هستید، بلفاروپلاستی می‌تواندبه نیازهای شما پاسخ دهد.

بلفاروپلاستی

اهمیت چشم‌‌‌ها به عنوان عنصر زیبایی صورت بر همگان واضح است. پس چه خوب است که چشمان‌‌‌‌مان شادابی و جذابیت اولیه‌‌‌‌ی خود را داشته باشد تا با اعتماد به نفس کامل در جمع‌‌‌های خانوادگی یا دوستانه حاضر شویم.

از این رو افرادی که دارای افتادگی و پوست اضافه پلک هستند همیشه به دنبال راهی برای از بین بردن این مشکل و جوا‌‌نساز‌‌ی چهره‌‌‌ی خود هستند.

روش‌‌‌های زیادی از جمله بوتا‌‌کس، تزریق فیلر، جراحی پتوز و … وجود دارد که یکی از این روش‌‌‌ها بلفارو‌‌پلاستی پلک یا جراحی پلک است. در این مطلب از کلینیک زیبایی هورسام قصد داریم شما را با این جراحی آشنا کنیم پس تا انتها همراه ما باشید.

بلفاروپلاستی پلک چیست؟!

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک نوعی عمل برای رفع افتادگی پلک می‌‌‌باشد که بسته به اینکه پلک بالا افتادگی دارد یا پایین، می‌‌توان روی هر پلک یا یک کدام این عمل را پیاده کرد. در این عمل چربی‌‌‌ها و پوست اضافه پلک که به خاطر عوامل مختلف به خصوص افزایش سن ایجاد شده‌‌‌اند، برداشته می‌‌شود.

این عمل نیازی به بستری شدن نداشته و با بی‌حسی موضعی انجام می‌‌‌شود. همچنین دارای دوره‌‌ی نقاهت چند هفته‌‌‌ای و کوتاه است. ناگفته نماند که عوارض این جراحی در عرض چند روز ناپدید خواهند شد.

به طور کلی بلفاروپلاستی یک عمل ساده و بی‌خطر است، البته اگر زیر نظر پزشک متخصص انجام شود که می‌‌تواند زیبایی و گیر‌‌ایی اولیه‌‌‌ی چشما‌‌‌‌نتان را به شما هدیه دهد.

انواع بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی باعث رفع افتادگی پلک‌‌‌ها می‌‌‌شود و نباید با جراحی رفع افتادگی پلک یا جراحی پتوز اشتباه بگیرید. در جراحی پتوز، متخصص تاندون‌‌‌ها و عضلات پلک را سفت می‌‌‌کند تا مشکل افتادگی رفع شود ولی در بلفاروپلاستی پلک با برداشتن پوست و چربی اضافه‌‌ی پلک به رفع افتادگی کمک می‌‌‌کند. این عمل به طور کلی دارای دو نوع است.

نوع اول بلفاروپلاستی زیبایی است که فقط جهت زیبا شدن چهره و چشمان خود، افراد دست به آن می‌‌‌زنند و جنبه درمانی ندارد. یکی از عللی که باعث می‌‌‌شود مردم به دنبال این عمل باشند، افزایش سن و ایجاد چین و چروک‌‌های بیش از حد اطراف چشم است.

افزایش سن با شل کردن پلک، ضعیف نمودن عضلات پلک و بالشتک‌‌‌های چربی به چشمان شما حالتی خسته، خشن، متورم و پف کرده می‌‌دهد که اصلا خوشایند و زیبا نیست. نوع دیگر بلفاروپلاستی، درمانی می‌باشد، یعنی اجرای این عمل بر روی چشمان شما ضروری و واجب است.

در موارد‌‌ی که مشکلی در پلک وجود داشته باشد که بینایی شما را مختل کند، پزشک متخصص انجام این عمل را به شما توصیه خواهد کرد. گاهی این مشکل مادر‌‌‌زادی بوده و گاهی هم در اثر حوادثی هم‌همچون تصادف به وجود می‌آید.

در این حالت گاهی این افتادگی آنقدر زیاد می‌‌‌شود که فرد در عینک زدن و لنز گذاشتن به مشکل بر می‌‌‌خورد یا حتی برای باز نگه داشتن چشمان خود از عضلات پیشانی استفاده می‌‌‌کند که این مشکل‌‌‌ها با بلفاروپلاستی پلک حل خواهند شد.

بلفاروپلاستی
بلفاروپلاستی

برای انجام درست و صحیح عمل جراحی رفع افتادگی پلک چه شرایطی لازم است؟!

این عمل درست است که ساده و بی‌‌‌خطر است اما باز هم دارای شرایطی اندک می‌‌باشد که به آن می‌‌پردازیم:

  • فرد می‌‌‌بایست سن بالای ۳۵ سال داشته باشد. البته اگر مشکل مادرزادی باشد یا در موارد‌‌ی که بلفاروپلاستی درمان بخواهد انجام دهد، این شرط منقضی خواهد شد.
  • فرد باید انتظاری منطقی داشته و توقع معجزه نداشته باشد.
  • به دلیل اینکه اغلب بیمار بیهوش نمی‌‌‌شود و از بی‌‌‌حسی موضعی استفاده می‌‌‌شود، فرد باید روحیه‌‌‌ی این عمل را داشته و با آگاهی کامل وارد اتاق عمل شود.

علائم بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک و راهکار‌‌‌‌‌‌هایی برای رفع آن‌ها

احساس کشیدگی و سفتی بلافاصله پس از اتمام جراحی طبیعی است. در این بین چشم‌‌‌ها دچار تورم و کبودی نیز خواهند شد که در اواخر هفته اول کم و بعد از دو الی سه هفته کامل از بین خواهند رفت. برای رفع درد باید به مدت دو الی پنج روز از مسکن استفاده کنید.

توجه داشته باشید که تا هفت الی ده روز مجاز به استفاده از آرایش چشم نیستید و برای استفاده از لنز هم می‌‌‌بایست دو الی سه هفته صبر کنید.

سعی کنید تا انتهای درمان، چشما‌‌نتان را پاک نگه داشته و برای رفع تورم و کبودی از کمپرس سرد استفاده کنید. بخاطر حساس شدن چشم، تلویزیون نگاه نکنید، کارهای فیزیکی سخت انجام ندهید و با قطره‌‌‌ها‌‌ی چشمی، به کاهش درد‌‌‌تان کمک کنید.

عوارض جانبی جراحی افتادگی پلک

عمل بلفاروپلاستی پلک از آنجایی که با چشم در ارتباط است و چشم هم پادشاه سر است، بهتر که توسط متخصص آن انجام شود ولی بالاخره دارای عوارض کم و خفیفی می‌‌‌باشد که شامل دوبینی یا تاری دید گذرا، تورم و کبودی پلک، عدم تقارن بودن محل برش در دو طرف، ایجاد جوش‌‌‌های سفید رنگ کوچک در محل بخیه‌‌‌‌ها است.

همانطور که گفته شد این عوارض خفیف هستند و با رعایت اصول بهداشتی و شرایط لازم در گذر زمان بهتر می‌‌‌شوند. حال ممکن است عوارض شدیدی هم‌همچون خونریزی شدید به علت فشار آوردن بر عصب بینایی نیز به وجود بیاید.

سخن آخر

با توجه به مطالب گفته شده، بلفاروپلاستی پلک نوعی جراحی سرپایی است که علاوه بر دادن زیبایی، جوانی، گیرایی به چشمان شما عزیزان، باعث دید مناسب افرادی که درگیر افتادگی پلک شدید می‌‌‌‌باشند نیز می‌‌شود.

اگر شما هم از افتادگی پلک خود رنج می‌‌‌برید و به دنبال راه درمانی کم هزینه، بادوام، همیشگی، عوارض کم، ساده و راحت می‌‌‌‌باشید، پیشنهاد ما بلفاروپلاستی در کلینیک زیبایی هورسام است تا اعتماد به نفس از بین رفته‌‌‌ی شما را برایتان باز‌‌‌گرداند.

درخواست مشاوره رایگان

در هر نگه تو مستی صد جام شراب است

چشمان تو میخانه‌‌‌ی  دل‌‌‌های خراب است

زد شعله به جان چشم فریبا‌‌ی تو هر چند

برق نگهت زود گذر همچو شهاب است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *