تزریق بوتاکس

|
تزریق بوتاکس

بوتاکس یکی از درمانهای تزریقی است که چین و چروک‌های صورت را برطرف می کند. بوتاکس حاوی فرمول رقیق شده ای از سم بوتولیسم است که باعث تضعیف کنترل شده و فلج عضلات می شود، در نتیجه پوست روی ماهیچه شل می شود و چین و چروکها برطرف می شوند.استفاده از بوتاکس یک روش مطمئن و کم هزینه برای جلوگیری از پیشرفت چروکهای صورت است. علاوه بر این بوتاکس خواص درمانی دیگری نظیر بهبود سردردهای میگرنی، کاهش تعریق زیاد و … دارد، که در ادامه به برخی از مهم ترین آنها اشاره می کنیم.

کاربرد تزریق بوتاکس

 • بالا بردن نوک بینی
 • از بین بردن خطوط گردن
 • بالا بردن گوشه های لب
 • کم کردن عمق چاله چانه
 • بالا بردن و شکل دادن ابروها
 • برطرف کردن خط اخم بین ابروها
 • کاهش تعریق کف دست و زیربغل
 • بهبود پوست پرتقالی شدن پوست چانه
 • درمان سردردهای میگرنی مقاوم به درمان
 • برطرف کردن خطوط پیشانیو خطوط دور چشم

تزریق بوتاکس اثری در انجام فعالیت های روزمره ندارد. اثر واقعی تزریق بوتاکس ۷ تا ۱۴ روز بعد از تزریق آن مشخص می‌شود، اما شما می توانید تفاوت آن را چند ساعت پس از تزریق آن احساس کنید. متخصصان هورسام با استفاده از بهترین متریال، بوتاکس را به صورت اصولی تزریق کرده و پوستی صاف و درخشان برای شما عزیزان ایجاد می کنند.

بوتاکس چیست؟

طبق آمار‌های رسمی در سطح جهان، محبوب‌ترین و پر‌طرفدار‌ترین روش جوان‌سازی پوست و رفع چین‌و‌چروک‌ها تزریق بوتاکس است. این روش راهکاری جدید و نو‌ ظهور نیست و سابقه استفاده از آن در علوم مختلف پزشکی به حدود ۵۰ سال قبل بر‌می‌گردد؛ اما به‌کار‌گیری آن به منظور رفع چین‌و‌چروک و خطوط پوست تقریبا در ۱۵ سال پیش رواج پیدا کرد.

بوتاکس چیست؟

همان طور که می‌دانید، اصلی‌ترین علت ایجاد چین‌و‌چروک بر روی پوست صورت، حرکت عضلات است. پس اگر بخواهیم آن‌ها را محو کنیم، لازم است عضلات فعال را فلج کنیم.

نوعی داروی تزریقی که با فلج کردن عضلات مختلف صورت، خطوط پوستی را به طور کامل محو کند را بوتاکس می‌نامند. این دارو از سم خاصی به نام بوتولونیوم تشکیل شده است و این توانایی را دارد که عضلات صورت را به طور موقت فلج کند.

لازم به ذکر است که این نوع تزریق، روشی کم تهاجمی است و به طرز ایمن و بدون عوارض خاصی به جوان‌سازی پوست کمک می‌کند. شما می‌توانید به کمک تزریق بوتاکس تمامی خطوط صورت از جمله خط اخم، چین‌و‌چروک‌های اطراف چشم و خطوط افقی پیشانی را به طور کامل محو کنید.

بوتولونیوم چیست؟

یکی از آشنا‌ترین اصطلاحات علم زیست‌شناسی نوعی ماده سمی باکتریایی به نام بوتولونیوم است که هدف آن سیستم عصبی یا نوروتوکسین می‌باشد. می‌توان گفت که تقریبا تمامی دارو‌های مربوط به تزریق بوتاکس از سم بوتولونیوم نوع آ ساخته شده‌اند.

به همین دلیل است که با عمل بوتاکس تمامی عملکرد‌های عصبی به طور موقتی از کار می‌افتند و چین‌و‌چروک‌ها محو می‌شوند. در واقع با تزریق بوتولونیوم نوع آ به عضله، آنچه که عضله را فلج می‌کند، اختلال در عملکرد اعصاب حرکتی است.

حال ممکن است برخی از افراد با شنیدن تعریف بوتولونیوم به عنوان سم باکتری بترسند و از عمل بوتاکس منصرف شوند؛ اما باید بدانید که بوتولونیوم استفاده شده در داروی بوتاکس، هیچ گونه خطری ندارد و با استفاده موضعی از آن، هیچ نوع سمی به گردش خون افراد منتقل نمی‌شود.

توجه داشته باشید که عمل بوتاکس از نظر وزارت بهداشت ایران، سازمان اف دی ای و دیگر مراکز نظارتی بهداشتی درمانی کاملا بی‌خطر و ایمن است و هیچ‌گونه عوارض جانبی برای فرد به همراه نخواهد داشت.

بولوتونیوم
تزریق بوتاکس در مراکز معتبر درمانی

تزریق بوتاکس در مراکز معتبر درمانی

در این‌ جا لازم دانستیم این هشدار را به شما یا‌د‌آوری کنیم که به هیچ عنوان برای عمل بوتاکس به مراکز غیر‌درمانی مختلف مثل آرایشگا‌ه‌ها که بوتاکس را زیر‌نظر افراد غیر‌پزشک انجام می‌دهند، روی نیاورید؛ چراکه این افراد از سواد کافی برخوردار نیستند و قطعا بعد‌ها عواقب جدی گریبانتان را خواهد گرفت.

به همین خاطر سعی کنید برای عمل بوتاکس حتما به مراکز درمانی معتبر مثل بیمارستان‌ها، کلینیک‌های زیبایی-درمانی، درمانگاه‌ها و … مراجعه کنید و تحت نظر پزشکانی متخصص و دوره دیده آن را انجام دهید.

دقت کنید که با مراجعه به مراکز غیر درمانی ممکن است به دلیل ناشی بودن فرد تزریق‌کننده با عوارض شدید پس از تزریق مثل افتادگی پلک روبرو شوید و حتی این احتمال وجود دارد که در این مراکز از مواد قاچاق برای تزریق بوتاکس شما استفاده کنند؛ چراکه مواد اصلی بوتاکس فقط با نسخه پزشک به مراکز معتبرتهیه می‌شود.

به همین خاطر شما باید در انتخاب مرکز درمانی معتبر هم دقت کنید؛ چون برخی از پزشکان هستند که به دلیل کم‌ تجربگی و ندیدن دوره‌های کافی نمی‌توانند شما را به نتیجه دلخواهتان برسانند. 

کاربرد‌های تزریق بوتاکس

به طور کلی می‌توانیم کاربرد‌های بوتاکس را به دو دسته زیبایی و جوان‌سازی و درمانی تقسیم‌بندی کنیم:

کاربرد‌های زیبایی بوتاکس

 • بالا‌ بردن جزیی نوک بینی
 • محو کردن خطوط بین دو ابرو
 • بالا بردن گوشه‌های خارجی لب
 • رفع تمامی خطوط افقی پیشانی
 • رفع چین‌و‌چروک‌های اطراف چشم
 • از بین بردن چین و چروک‌های ناشی از افزایش سن روی گردن
تزریق بوتاکس
کاربرد‌های درمانی بوتاکس

کاربرد‌های درمانی بوتاکس

 • رفع افتادگی پلک
 • درمان میگرن‌های مزمن
 • رفع گرفتگی و اسپاسم عضلات گردن
 • درمان برخی از اختلالات عصبی ( از پرش عضلات چشم گرفته تا فلج مغزی )

 

لازم به ذکر است که همه افراد نمی‌توانند به منظور رفع مشکلات ظاهری و یا به قصد کاربرد‌های درمانی از تزریق بوتاکس استفاده کنند. افرادی که از انجام این عمل منع می‌شوند شامل:

۱. زنانی که در دوران بارداری و یا شیر‌دهی به سر می‌برند.

۲. افرادی که به بیماری‌های مختلف عصبی و عضلانی مبتلا هستند.

۳. در مواردی که فرد در محل تزریق دچار عفونت یا تبخال شده‌ است.

۴. افرادی که دارو‌های ضد انعقاد خون استفاده می‌کنند.

نکاتی مهم پیرامون جوان‌سازی با بوتاکس

یکی از متداول‌ترین سوالات پیرامون عمل بوتاکس این است که مدت زمان ماندگاری اثر آن چقدر است؟! برای پاسخ به این سوال باید گفت که حدودا بین ۴ تا ۶ ماه پس از تزریق، تاثیرات بوتاکس پایدار است؛ اما این زمان برای افراد مختلف متفاوت است و مدت زمان دقیق آن به عوامل مختلفی مثل محل تزریق، میزان مواد تزریق شده و … بستگی دارد.

از عوامل دیگری که بر میزان ماندگاری تاثیرات بوتاکس اثر می‌گذارد می‌توان به سن فرد، میزان انعطاف‌پذیری پوست و عمق چین‌و‌چروک روی پوست فرد اشاره کرد.

نکته مهم دیگری که باید به آن دقت کنید این است که تقریبا بین ۳ تا ۱۰ روز پس از تزریق، زمان لازم است تا اثرات بوتاکس به طور واضحی خود را نمایان کند. درمورد فواصل زمانی جلسات مختلف بوتاکس نیز حتما باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

اما معمولا حداقل فاصله بین جلسات متوالی تزریق بوتاکس ۳ ماه تعیین شده است. علت تعیین این زمان طولانی هم بخاطر این است که پوست فرد نسبت به سم بوتولونیوم مقاوم نشود و در هر جلسه پاسخ قابل انتظاری را به تزریق بدهد.

نکاتی مهم پیرامون جوان‌سازی با بوتاکس

کلام آخر

در این مقاله سعی بر آن بود که شما را با موضوع تزریقات بوتاکس آشنا کنیم و متداول‌ترین سوالاتی که ممکن است در ذهنتان خطور کرده باشد را پاسخ دهیم. مهم‌ترین اصل در تزریق‌های بوتاکس مراجعه به مراکز درمانی معتبر و تایید‌ شده است. یکی از بهترین و مجهز‌ترین کلینیک‌های زیبایی-درمانی در ایران کلینیک زیبایی هورسام است.

این کلینیک فوق تخصصی که تمامی مجوز‌های لازم برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را دریافت کرده است با برخورداری از کادر درمانی بسیار بزرگ و حرفه‌ای زیر‌نظر پزشکانی متخصص و مجرب که صلاحیت انجام این کار را دارند و با استفاده از ابزار و وسایلی مرغوب و استاندارد، در تلاش است بهترین نتیجه ممکن را به متقاضیان ارائه دهد و رضایت تمامی مراجعه‌کنندگان را به خود جلب کند.

عملکرد بی‌نظیر تیم حرفه‌ای کلینیک زیبایی هورسام باعث شده است که امروزه نامی شناخته شده و معتبر در بین افراد باشد و به عنوان مرکزی محبوب و قابل اعتماد شناخته شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات تزریق بوتاکس این مجموعه و رزرو نوبت مشاوره و ویزیت کافی است به وب سایت … مراجعه کرده و یا با شماره‌ تلفن‌های … تماس حاصل فرمایید. رضایت شما اعتبار ماست.

درخواست مشاوره رایگان

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *